Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

MOJE  KYNOLOGICKÉ  ZAČÁTKY

Pes domácí (Canis lupus f. familiaris) mě provází již od narození. Plyšoví psi patřili mezi mé nejoblíbenější hračky.

Prvním psem, kterého jsem se pokoušel vycvičit, byl velký zelený plyšový pes Fík. Nebyl sice moc akční, ale zato měl skvělé dlouhodobé odložení :-D.

První „opravdový“ pes, na kterém jsem pak zkoušel své výcvikové metody, byl vlčí špic Rex.

Obrazek

Starý Rex již neměl pro mou drezůru to správné pochopení a proto jsme si v únoru 2002 přinesli z útulku štěně sibiřského huskyho. Mladý sibiřský husky Falko se pak stal tím správným parťákem pro každou legraci.

Obrazek

Jedinou vadou bylo to, že jsem se o Falka musel dělit s bratrem Tomášem. Nutno dodat, že velmi inteligentní a velmi trpělivý Falko rozdýchával naše odlišné požadavky na výcvik docela snadno.

Obrazek

S Falkem jsme zvládli první krůčky agility i první krůčky muschingu a dokonce jsme si dovezli i několik pěkných umístění z Voříškiád.

Obrazek

V dubnu 2006 se naše smečka rozšířila o štěně chodského psa. Kerberos Rex z Gipova byl prvním psem, který byl jen můj a o kterého jsem se nemusel s nikým dělit. Rex byl sice nadšeným parťákem pro každou lumpárnu, ale nakonec jsme se začali věnovat sportovní kynologii.

Obrazek

V dunu 2009, kdy jsme měli s Rexem složeny již tři základní zkoušky a připravovali se na další, se u Rexe začaly objevovat epileptické záchvaty. Rex  začal brát léky pro epileptiky. Výcviku sportovní kynologie se spolu věnujeme i nadále, ale zaměřujeme se více na stopování.

Obrazek

Sportovní kynologie mě baví a abych se jí mohl věnovat dál naplno a bez omezení, rozšířili jsme koncem dubna 2009 naši smečku o štěně vlkošedého německého ovčáka.

Obrazek

Chegar Námořník (GAR) je již druhým psem, který je jen můj a kterého jsem si sám vychoval již od štěněcího věku. S Garem jsme se začali věnovat sportovní kynologii.

gtbanner.jpg

Garda je supr parťák. V říjnu 2011 mi udělal velkou radost, když jako naprostý nováček (byl to náš první závod) a nejmladší pes na Mistrovství stopařů mládeže MSKS, „vyčuchal“ mezi zkušenými "mazáky" (psy, kteří v té době již absolvovali několik vrcholových soutěží)  6. místo (z 10-ti závodníků). V roce 2012 jsme s Garem složili 6 zkoušek, zúčastnili se dvou závodů a dvou Mistrovství mládeže a juniorů MSKS; na obou závodech (Loukovský pohár a Štít města Holešov) jsme vybojovali 1. místa; na Mistrovství stopařů mládeže a juniorů MSKS jsme se umístili na 4. místě; na Mistrovství mládeže a juniorů MSKS jsme se umístili na druhém místě v kategorii IPO1 a současně jsme získali titul "Nejlepší junior MSKS 2012". Zkoušky složené v roce 2012 a umístění na závodech v roce 2012 (s vyjímkou obou Mistrovství MSKS, kde jsem závodil v kategorii juniorů), mi přinesly 3. místo v soutěži "Nejúspěšnější mládežník MSKS 2012". V anketě "Kynolog roku 2012" jsem se v kategorii juniorů umístil na krásném 7 místě (z 19-ti juniorů).

soutez3.jpg

 

 

Já a figurování 

S figurováním jsem začal v létě 2008 (bylo mi 13 let). Z tohoto období  nejraději vzpomínám zejména na obrovského německého ovčáka Arta (Art Black Wolf), který mě, jako začínajícího figuranta, důkladně „školil“ a nejednou „sestřelil“ na zem nebo protáhl vysokou travou podél cvičební plochy.

Od března 2010 jsem držitelem kvalifikace "Klubový figurant MSKS", od března 2013 jsem držitelem kvalifikace "Figurant 1. třídy MSKS".

figurant.jpg

Více se o mně dočtete na webových stránkách: www.garrad.estranky.cz  

webovky.jpg